2018-09-25 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,40 EUR 1,45 EUR -5 centów

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-09-21 oznacza to spadek ceny.

Na aukcji wystawiono 3370 tuczników w 17 partiach z czego sprzedano 8 partii 1340 sztuk.

Przy kursie EUR 4,2939 z dnia 2018-09-25 cena za kilogram wynosi 6,01 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

I znowu cena mocno grzmotnie. Dzisiaj na Małej Giełdzie mimo dużej liczby wystawionych na aukcji tuczników nie było dużego zapotrzebowania. Zaledwie 40% się sprzedało. A cena spadła aż o 5 centów. Nie ma szans – jutro na Dużej Giełdzie cena musi także spaść. Nie wykluczone, że jutrzejszy spadek wyniesie także 5 centów. Na naszych rynkach zapewne będą próby obniżki cen skupu przynajmniej 20-30 groszy.

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *