2018-09-26 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,40 EUR 1,40 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-09-19 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie EUR 4,2865 z dnia 2018-09-26 cena za kilogram wynosi 6,00 PLN.

Cena obowiązuje od 27.09 do 03.10.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

Na Dużej Giełdzie dzisiaj spore zaskoczenie. Niemcy na kolejny tydzień utrzymali cenę skupu. Można się było spodziewać, że niemieckie ubojnie będą chciały wykorzystać okazję i przydusić rolników. Tak się jednak nie stało. Dla hodowców to pozytywne zaskoczenie, ale nie ma co liczyć na to, że więcej spadków nie będzie. Na horyzoncie nie widać podstaw do zatrzymania dalszych spadków.

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *