2018-09-27 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto  śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,30 DKK 8,50 DKK -0,20 DKK

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-09-20 oznacza to spadek ceny o 0,20 DKK.

Przy kursie DKK 0,5740 z dnia 2018-09-27 cena za kilogram wynosi 4,76 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 40 – 2018

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Kolejne zaskoczenie na rynkach trzody chlewnej. Duńczycy zwykle stabilnie trzymali swoje ceny i niechętnie je zmieniali. A dzisiaj nastąpiła kolejna obniżka cen skupu, ponownie o 0,20 DKK. To dziwne biorąc pod uwagę to, że na Dużej Giełdzie wczoraj ceny pozostawiono bez zmian. Na razie wszystko wskazuje na pewne przesunięcie w czasie i gwałtowny spadek cen skupu w przyszłym tygodniu.

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *