2018-09-27 Notowanie warchlaków duńskich

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowanie warchlaków duńskich stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi. Rozliczenie prawie zawsze jest po wadze załadunku, a utrata wagi jest stratą nabywcy i musi być wkalkulowana w koszty produkcji.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 250 DKK 270 DKK -20 DKK
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 220 DKK 240 DKK -20 DKK
konwencjonalne 200 DKK 220 DKK -20 DKK

Kurs DKK z dnia 2018-09-27 wynosi 0,574

Notowanie obowiązuje od 01.10 do 07.10.

Komentarz – notowanie warchlaków duńskich.

Zgodnie z oczekiwaniami mamy kolejny głęboki spadek cen warchlaków w Danii. Trudno powiedzieć czy to już ostatni. To będzie raczej zależne od tego czy ceny skupu się zatrzymają. Przy obecnych cenach wygląda na to, że jeszcze mogłyby dalej spadać. W związku z obawami o ASF w Niemczech zmniejszy się tam zapotrzebowanie na warchlaki a to toruje drogę do dalszych spadków cen warchlaków.

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *