2018-09-28 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,43 EUR 1,40 EUR +3 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-09-25 oznacza to wzrost ceny o 3 centy.

Na aukcji wystawiono 1500 tuczników w 11 partiach z czego sprzedano 7 partii 1145 sztuk.

Przy kursie EUR 4,2714 z dnia 2018-09-28 cena za kilogram wynosi 6,11 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Na Małej Giełdzie korekta ceny. Podniesiono ja o 3 centy. Trudno to traktować jako wyrocznię, ponieważ, na aukcji wystawiono znacznie mniej tuczników niż we wtorek. Piątkowa giełda cieszy się zwykle znacznie mniejszym zainteresowaniem sprzedających. Stąd też nawet niewielka sprzedaż spowodowała, że 76% tuczników znalazło nabywców. Póki co dalej nie ma powodu do wzrostu cen skupu.

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *