2018-11-01 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto  śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,30 DKK 8,30 DKK bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-10-25 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie DKK 0,5805 z dnia 2018-11-01 cena za kilogram wynosi 4,82 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 45 – 2018

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Duńczycy potwierdzają stabilizację na rynku żywca. Kolejny tydzień ceny skupu Danish Crown pozostały na poziomie 8,30 DKK. Nie zanosi się także aby cena w Danii miała się zmienić. Duńczycy nie mają większego znaczenia dla naszego rynku, ale potwierdzają bieżące trendy rynkowe. Prędzej zmianie ulegną ceny warchlaków.

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *