2018-11-01 Notowanie warchlaków duńskich

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowanie warchlaków duńskich stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi. Rozliczenie prawie zawsze jest po wadze załadunku, a utrata wagi jest stratą nabywcy i musi być wkalkulowana w koszty produkcji.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 240 DKK 235 DKK +5 DKK
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 220 DKK 210 DKK +10 DKK
konwencjonalne 210 DKK 200 DKK +10 DKK

Kurs DKK z dnia 2018-10-31 wynosi 0,5805

Notowanie obowiązuje od 05.11 do 11.11.

Komentarz – notowanie warchlaków duńskich.

Zaczęło się zaopatrywanie w warchlaki na wiosnę, na Wielkanoc. Cena warchlaków w Danii wzrosła, ale nie równo. Warchlaki w najlepszym statusie zdrowotnym podrożały o 5 DKK. Warchlaki z PRRS i konwencjonalne podrożały o 10 DKK. Jeżeli nie pojawią się dodatkowe ograniczenia handlowe związane z Afrykańskim Pomorem Świń, teraz warchlaki powinny już tylko drożeć.

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *