Brazylijska wieprzowina wraca na rosyjski rynek

Brazylijski Minister Rolnictwa, Żywca i Zaopatrzenia w Żywność poinformował, że brazylijska wieprzowina wraca na rosyjski rynek.

Brazylijska wieprzowina wraca na rosyjski rynek

Rosja zamknęła swój rynek dla importowanej z Brazylii wieprzowiny w grudniu 2017 roku po przypadkach wykrycia w paszy dodatku ractopaminy. Jest ona w większości krajów zakazana. Teraz Rossellkhoznadzor po wielu miesiącach intensywnych negocjacji ponownie wydał zezwolenie. W wyniku tego brazylijska wieprzowina wraca na rosyjski rynek.

Zwiększone wymogi

Brazylijczycy intensywnie pracują nad śledzeniem drogi mięsa i selekcją producentów aby spełnić wymogi stawiane przez Rosjan. Producenci będą musieli otrzymać specjalne certyfikaty i stosować określone działania, konieczne dla sprzedaży na rynek rosyjski. Muszą oni spełniać wymogi na wszystkich elementach łańcucha produkcyjnego – od producentów żywca do chłodni.

Brazylijczycy szukają rynków zbytu

Powrót brazylijskiej wieprzowiny na rosyjski rynek powoduje jest bardzo korzystne dla brazylijskich eksporterów. Od dawna chcieli wznowić sprzedaż na rynek Wschodniej Europy, który byłby kolejnym rynkiem zbytu obok Azji i Ameryki Południowej. Brazylijczycy chcieliby wrócić także na rynek Unii Europejskiej i w związku z tym prowadzą dyskusje. Nie będzie to łatwe, ponieważ Unia boryka się z własnymi nadwyżkami wieprzowiny. Wpuszczenie brazylijskiej wieprzowiny pogłębiłyby problemy europejskiej przemysłu mięsnego.

Źródło: Global Meat News

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/