2018-11-15 Notowanie warchlaków duńskich

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowanie warchlaków duńskich stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi. Rozliczenie prawie zawsze jest po wadze załadunku, a utrata wagi jest stratą nabywcy i musi być wkalkulowana w koszty produkcji.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 260 DKK 250 DKK +10 DKK
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 240 DKK 230 DKK +10 DKK
konwencjonalne 230 DKK 220 DKK +10 DKK

Kurs DKK z dnia 2018-11-15 wynosi 0,5758

Notowanie obowiązuje od 19.11 do 25.11.

Komentarz – notowanie warchlaków duńskich.

Jest coraz większe zapotrzebowanie na warchlaki. Także w Danii stąd podwyżki cen warchlaków duńskich. Zwierzęta hodowlane we wszystkich statusach zdrowotnych podrożały o 10 DKK. Kolejna podwyżka to już trend, który jeszcze kilka tygodni może wyznaczać kierunek zmian cen na rynku. Rośnie optymizm hodowców i wiara w to, że będzie można zarobić jeszcze na tuczu. Jak nie teraz to na wiosnę.

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *