2018-11-16 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,42 EUR 1,41 EUR +1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-11-13 oznacza to wzrost ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 1770 tuczników w 11 partiach z czego sprzedano 9 partii – 1440 sztuk.

Przy kursie EUR 4,2950 z dnia 2018-11-16 cena za kilogram wynosi 6,10 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Na Małej Giełdzie niewielka podwyżka – o 1 cent. Mamy stabilizację póki co. Ciekawe natomiast to co wydarzy się w przyszłym tygodniu. Warchlaki drożeją, tuczniki jakoś nie bardzo. Wyjątkiem są tutaj Duńczycy, którzy podnieśli ceny skupu. Rozwierają się nożyce cenowe – rosną koszty produkcji a potencjalne przychody maleją. Tucz na dzisiaj wymaga silnej wiary w to, że początek roku da zarobić hodowcom.

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *