2018-11-20 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,42 EUR 1,42 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-11-16 oznacza to utrzymanie ceny bez zmian.

Na aukcji wystawiono 2406 tuczników w 16 partiach z czego sprzedano12 partii – 1806 sztuk.

Przy kursie EUR 4,3314 z dnia 2018-11-20 cena za kilogram wynosi 6,15 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Na Małej Giełdzie cena pozostała bez zmian, czyli dalszy ciąg stabilizacji. Jednakże wzrósł dość istotnie kurs Euro, wobec czego cena w złotówkach przeliczona po obecnym kursie jest wyższa od notowania piątkowego o 5 groszy. Co więcej w polskich skupach spadki. Nie ma takiego zapotrzebowania na tuczniki jakie powinno być o tej porze. Tak więc jutro na Dużej Giełdzie najprawdopodobniej cena pozostanie bez zmian. I tak też zostaną pewnie potraktowani więksi dostawcy na rynku. Mniejsi producenci będą musieli się najprawdopodobniej pogodzić z cięciem cen skupu.

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *