2018-11-23 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,43 EUR 1,42 EUR +1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-11-20 oznacza to wzrost ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 1757 tuczników w 11 partiach z czego sprzedano wszystkie.

Przy kursie EUR 4,2972 z dnia 2018-11-23 cena za kilogram wynosi 6,15 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Niewielka zmiana na Małej Giełdzie. Cena wzrosła o 1 cent czyli w praktyce mamy stabilizację. Ciekawe natomiast jest to, że sprzedały się wszystkie wystawione na aukcji tuczniki. Możliwe zatem, że rośnie zapotrzebowanie. To może oznaczać, że jednak pewne podwyżki w przyszłym tygodniu są prawdopodobne, choć prawdopodobieństwo to jest niewielkie. Zobaczymy co pokażą Niemcy w przyszły wtorek.

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *