2018-11-26 Notowanie warchlaków niemieckich VEZG

Opublikowano notowanie warchlaków niemieckich VEZG. Warchlaki niemieckie wyceniane są według wagi 25 kg, a nie jak 30 kilogramowe warchlaki duńskie. Notowania niemieckich warchlaków nie zawsze pokrywają się ze zmianami cen warchlaków duńskich. Warto jednak śledzić te notowania aby mieć pełen obraz rynku warchlaków w Europie. Jest to notowanie warchlaków niemieckich publikowane przez VEZG. Pełna nazwa VEZG brzmi Vereinigung der Erzeugergemeinschaften für Vieh und Fleisch to po polsku Zrzeszenie Stowarzyszeń Producentów Zwierząt Gospodarskich i Mięsa. Organizacja ta jest znana głównie z notowań tuczników, ale zajmuje się także warchlakami. Ceny w tych notowania warchlaków są dużo bardziej stabilne niż notowania tuczników. Odnoszą się one raczej do realiów rynku niemieckiego, który jest stosunkowo stabilny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
33,50 EUR 32,50 EUR +1 EUR

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-11-19 oznacza to wzrost ceny o 1 EUR.

Cena obowiązuje od 26.11 do 02.12.

Komentarz – notowanie warchlaków niemieckich VEZG.

Z tygodnia na tydzień rośnie cena warchlaków. Hodowcy w Europie Zachodniej wierzą w to, że będzie jeszcze można zarobić na tuczu. U nas jeszcze takiego poruszenia nie ma. Jeżeli ktoś tak samo żywi nadzieję, że za 3 miesiące będzie odpowiednio wysoka cena, powinien się pospieszyć z zakupem, bo taniej niestety już nie będzie. W najbliższych tygodniach będzie tylko drożej.

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *