2018-11-29 Notowanie warchlaków duńskich

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowanie warchlaków duńskich stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi. Rozliczenie prawie zawsze jest po wadze załadunku, a utrata wagi jest stratą nabywcy i musi być wkalkulowana w koszty produkcji.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 280 DKK 270 DKK +10 DKK
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 260 DKK 250 DKK +10 DKK
konwencjonalne 250 DKK 240 DKK +10 DKK

Kurs DKK z dnia 2018-11-29 wynosi 0,5748

Notowanie obowiązuje od 03.12 do 09.12.

Komentarz – notowanie warchlaków duńskich.

Nie jest zaskoczeniem, że Duńczycy podnieśli ceny swoich warchlaków. Na koniec roku zawsze rośnie zapotrzebowanie na zwierzęta do hodowli. Hodowco! Płać i płacz, bo taniej będzie. Coraz bardziej rozwierają się różnice pomiędzy cenami skupu a kosztami. Lepiej więc aby ceny za 3 miesiące były na przyzwoitym poziomie.

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *