2018-12-24 Notowanie warchlaków niemieckich VEZG

Opublikowano notowanie warchlaków niemieckich VEZG. Warchlaki niemieckie wyceniane są według wagi 25 kg, a nie jak 30 kilogramowe warchlaki duńskie. Notowania niemieckich warchlaków nie zawsze pokrywają się ze zmianami cen warchlaków duńskich. Warto jednak śledzić te notowania aby mieć pełen obraz rynku warchlaków w Europie. Jest to notowanie warchlaków niemieckich publikowane przez VEZG. Pełna nazwa VEZG brzmi Vereinigung der Erzeugergemeinschaften für Vieh und Fleisch to po polsku Zrzeszenie Stowarzyszeń Producentów Zwierząt Gospodarskich i Mięsa. Organizacja ta jest znana głównie z notowań tuczników, ale zajmuje się także warchlakami. Ceny w tych notowania warchlaków są dużo bardziej stabilne niż notowania tuczników. Odnoszą się one raczej do realiów rynku niemieckiego, który jest stosunkowo stabilny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
36,50 EUR 36,50 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-12-17 oznacza to utrzymanie ceny bez zmian.

Cena obowiązuje od 24.12 do 30.12.

Komentarz – notowanie warchlaków niemieckich VEZG.

Niemcy utrzymali cenę swoich warchlaków. Brak podwyżki oznacza chwilę odsapnięcia, ale nie poprawia sytuacji naszych hodowców. Ciekawe jest zatem czy będą kolejne podwyżki czy to już będzie szczyt zanim zaczną drożeć tuczniki. Bo i tuczniki muszą w końcu zacząć drożeć, to kwestia czasu. Byle niezbyt odległa, bo wielu naszych hodowców może tego nie wytrzymać.

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *