2018-12-26 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,36 EUR 1,36 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-12-19 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie EUR 4,2832 z dnia 2018-12-24 cena za kilogram wynosi 5,83 PLN.

Cena obowiązuje od 27.12 do 02.01.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP)

Na Dużej Giełdzie mamy kolejny tydzień stabilizacji. To i tak dobrze biorąc pod uwagę to, że już jest rynek skupu trzody chlewnej jest bardzo niekorzystny. To nieciekawy koniec roku dla naszych hodowców. Ostatnie dni w naszych skupach to jednak dalsze duszenie ceny. Kto nie zaplanował sprzedaży ze znacznym wyprzedzeniem, teraz już raczej sobie z tym nie poradzi – kolejki w skupach sięgają 3 tygodni. Przez tak długi okres czasu tuczniki znacznie przerosną, a hodowca będzie podwójnie “ukarany”: niską ceną i potrąceniami za wagę.

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *