2018-12-27 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,30 DKK 8,30 DKK bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-12-20 oznacza to utrzymanie ceny bez zmian.

Przy kursie DKK 0,5740 z dnia 2018-12-20 cena za kilogram wynosi 4,76 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 01 – 2019

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Nie tylko w Niemczech cena się ustabilizowała. Także Duńczycy po dwóch tygodniach spadków pozostawili ją bez zmian. Na stosunkowo niskim poziomie. Ale to już nic nie zmienia w tym roku, ponieważ zaprezentowane notowanie będzie obowiązywać już w 2019 roku. A to oznacza słaby początek roku dla duńskich hodowców.

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *