2018-12-27 Notowanie warchlaków duńskich

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowanie warchlaków duńskich stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi. Rozliczenie prawie zawsze jest po wadze załadunku, a utrata wagi jest stratą nabywcy i musi być wkalkulowana w koszty produkcji.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 290 DKK 290 DKK bez zmian
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 270 DKK 270 DKK bez zmian
konwencjonalne 260 DKK 260 DKK bez zmian

Kurs DKK z dnia 2018-12-27 wynosi 0,5740

Notowanie obowiązuje od 31.12 do 06.01.

Komentarz – notowanie warchlaków duńskich.

W obliczu powszechnej stabilizacji na rynkach trzody chlewnej nie dziwi utrzymanie ceny warchlaków. Mimo niskich cen skupu dalej utrzymuje się całkiem spore zapotrzebowanie na zwierzęta hodowlane. To machin, która tak łatwo się nie zatrzyma, musi pędzić dalej. Machina napędzana nadzieją, że będzie lepiej i w końcu tucz pozwoli na zarobek.

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *