2018-12-31 Notowanie warchlaków niemieckich VEZG

Opublikowano notowanie warchlaków niemieckich VEZG. Warchlaki niemieckie wyceniane są według wagi 25 kg, a nie jak 30 kilogramowe warchlaki duńskie. Notowania niemieckich warchlaków nie zawsze pokrywają się ze zmianami cen warchlaków duńskich. Warto jednak śledzić te notowania aby mieć pełen obraz rynku warchlaków w Europie. Jest to notowanie warchlaków niemieckich publikowane przez VEZG. Pełna nazwa VEZG brzmi Vereinigung der Erzeugergemeinschaften für Vieh und Fleisch to po polsku Zrzeszenie Stowarzyszeń Producentów Zwierząt Gospodarskich i Mięsa. Organizacja ta jest znana głównie z notowań tuczników, ale zajmuje się także warchlakami. Ceny w tych notowania warchlaków są dużo bardziej stabilne niż notowania tuczników. Odnoszą się one raczej do realiów rynku niemieckiego, który jest stosunkowo stabilny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
36,50 EUR 36,50 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-12-24 oznacza to utrzymanie ceny bez zmian.

Cena obowiązuje od 31.12 do 06.01.

Komentarz – notowanie warchlaków niemieckich VEZG.

Trudno było oczekiwać innej decyzji niemieckich producentów. Nic się nie dzieje w okresie między Świętami i Nowym Rokiem. Dopiero najbliższy tydzień pokaże w którym kierunku zmierza rynek trzody chlewnej w Europie. Razem z hodowcami, czekamy na poprawę sytuacji. Historia wskazuje, że ten kto przetrzyma szorowanie po dnie, nabierze wiatru w żagle.

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *