Chińczycy potwierdzają: szczepionka przeciwko ASF jest bezpieczna

Chińczycy potwierdzają, że testowana przez nich kliniczne szczepionka przeciwko ASF jest bezpieczna. To kolejny krok do zapobieżenia jednej z największych epidemii na świecie.

Szczepionka przeciwko ASF jest coraz bliżej

Obecnie obserwujemy postępy w pracach nad szczepionką w chinach. Na Afrykański Pomór Świń obecnie nie ma lekarstwa ani szczepionki, jednak chińskie doniesienia mogą oznaczać, że jesteśmy coraz bliżej rozwiązania tego problemu. Choroba zabija prawie wszystkie zarażone świnie więc jest niebezpieczna nie tylko dla zwierząt, ale i dla hodowców. W przypadku zarażenia stada przyczynia się do ogromnych strat.

Trwają testy szczepionki przeciwko ASF

Chińscy naukowcy z Harbin Veterinary Research Institute stwierdzili, że szczepionka, nad którą pracują w testach laboratoryjnych jest bezpieczna i skuteczna przeciwko Afrykańskiemu Pomorowi Świń. Badania kliniczne prowadzone są w trzech lokalizacjach na terenie Chin na 3 tysiącach świń. Lokalizacje testowanej szczepionki znajdują się w północno-wschodniej prowincji Heilongjiang, dalekim zachodzie regionu Xinjiang i centralnej prowincji Henan.

Za wcześnie na hurraoptymizm, ale są postępy

Aby upewnić się czy szczepionka przeciwko ASF działa, należy przetestować ją w różnych środowiskach, różnych typach gospodarstwa i zagęszczeniu. Jak do tej pory zaszczepione świnie okazały się zdrowe. Nie zauważono poronień u macior. Zaszczepione świnie nie przenoszą wirusa.

Źródło: Reuters


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/

[adrotate banner=”57″]