Niedobór wieprzowiny w Chinach

Chiński rynek chłonie wieprzowinę jak gąbka. Niedobór wieprzowiny w Chinach to bardzo dobra wiadomość dla eksporterów.

Niedobór wieprzowiny w Chinach jest szansą

W ciągu najbliższych dwóch lat zapotrzebowanie na wieprzowinę w Chinach będzie rosło. Duży wpływ na niedobór wieprzowiny w Chinach ma kryzys wywołany Afrykańskim Pomorem Świń. Obecne ceny wieprzowiny znacznie przekraczają rentowność a możliwość osiągnięcia wysokich zysków będzie przyciągać inwestorów.

Niemiecka inwestycja w Chinach

Największy niemiecki producent wieprzowiny stworzył spółkę joint venture w Chinach z grupą Dekon w regionie Syczuan. Wartość inwestycji wyniesie 0,5 miliarda Euro w tym 0,15 miliarda Euro to ubojnia i rozbiór.

ASF dziesiątkuje chińskie stada

Niedobór wieprzowiny w Chinach jest tak wielki, że nie są oni w stanie poradzić sobie bez importu. To wielka szansa dla eksporterów. Chińczycy kupią mięso z każdego miejsca na świecie. Spodziewany jest dalszy wzrost importu wieprzowiny, który w tym roku kolejny raz pobije rekord. Oczekuje się, że Afrykański Pomór Świń jeszcze bardziej zmniejszy liczebność chińskiego pogłowia.

Ogromny wzrost importu wieprzowiny

Chiński import wieprzowiny w maju wyniósł 370 tysięcy ton to jest o 86% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W ciągu pięciu miesięcy import wyniósł 1,72 miliona ton wieprzowiny. To oznacza wzrost o 146% w porównaniu do pierwszych 5 miesięcy 2019 roku.

Źródło: Euro Meat News


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/

[adrotate banner=”57″]